Aneta Juříková fotografie

INFO


Co fotím?

Specializuji se na fotografování svateb, a to především na jižní Moravě. Svatby fotím v Brně, v Uherském Hradišti, ale také na Pálavě, nebo v Olomouci a za zajímavou svatbou ráda zajedu i do Ostravy nebo na Vysočinu.

Mezi další služby, které nabízím, se řadí předsvatební focení nebo párové focení, těhotenské focení a focení rodin a dětí. Ráda vás vyfotím i s vaším čtyřnohým mazlíčkem, sama mám doma dva psy a beru je jako členy rodiny.

Kdo je Aneta

Jmenuju se Aneta Juříková, pocházím z Uherského Hradiště a svatby fotím od roku 2012, kdy jsem jako 17 letá slečna vyfotila svoji první svatbu. Od té doby fotím každoročně desítky svateb. Za tu dobu jsem se seznámila s velkým množstvím snoubenců a prožila s nimi nespočet příběhů lásky. Svatby byly nedílnou součástí mého života už předtím, protože moje maminka je majitelkou svatebních salonů Svatka a provozuje je už od roku 1990. Takže by se dalo určitě říct, že jsem mezi svatbami a svatebními šaty vyrůstala a znala je díky tomu jako svoje vlastní boty.

Studovala jsem Uměleckoprůmyslovou školu se zaměřením na multimediální tvorbu (digitální fotografie, video, animace). Také jsem se zúčastnila pár zahraničních kurzů - novinářský kurz v Polsku a multimediální kurz v Holandsku. V Česku se dál každoročně vzdělávám na kurzech pro profesionální svatební fotografy.

Info
Info

Jsem také nadšená pejskařka a momentálně mám dva psy - barzojku Sabaku a krysaříka Čudlíka. S Čudlíkem jsem díky jeho nadšení do jakékoliv aktivity (ale také díky jeho reaktivitě) objevila kouzlo pozitivního posilování a aktivně se věnuji pozitivnímu tréninku jako je třeba manipulace a ošetření se souhlasem psa. Taky se spolu věnujeme agility, ale to opravdu jen rekreačně. Barzojka Sabaka je už psí senior, takže spolu provozujeme především profesionální gaučing.

Jsem snílek a citlivá duše a řadím se spíše mezi introverty. Krátké rozhovory se svatebními hosty a organizaci skupinového focení ale zvládám s přehledem. Jsem také milovník fantasy (především Zaklínače) a v minulosti jsem se věnovala i LARPům, což ale bohužel už z časových důvodů není možné.

Kam jezdím na svatby

Fotím svatby v okolí Uherského Hradiště, například se ráda vracím do Golf resort Jezera Ostrožská Nová Ves, dále pak do kavárny V Parku ve Veselí nad Moravou. Hodně oblíbená je také Ekofarma Sádky Kunovice a miluju svatby v Hotel Augustiniánský dům. Skvělou atmosféru mají také svatby v penzionu Zikmundov. Často se také podívám třeba do Blatnice pod Svatým Antonínkem a příjemné místo na svatby jsou i Lázně Leopoldov.

V Brně a jeho okolí ráda fotím na svatebním místě U Srubu, ale skvělá je i atmosféra místních hotelů, například Hotel Passage, nebo Hotel Marriott. Krásné svatby jsou také na Tržnici Brno

Na Pálavě se fotí skvěle, a to například ve Vinařstí u kapličky v Zaječí, v oblíbené Villa Daniela v Úvalech a hrozně ráda bych někdy fotila svatbu ve Vinařství Obelisk. Nádherné svatby jsou také ve Vinařství Sonberk nebo Šlechtitelka Pavlovice. Měla jsem taky možnost fotit svatební inspiraci v Hotelu Chateau de Frontiere. Na Znojemsku pak najdeme místa jako Hotel Vinice Hnanice, Kocanda Kravsko nebo Stodola Suška.

Na Vysočinu jsem jela na svatbu na Statek Heřmanice nebo také na Farmu Tasov. Oblíbené místo je také Za Vratama nebo Stodola Želiv.

V Olomouci jsem fotila svatbu na krásném místě Dům U Parku, ale oblíbený je také Boutique Hotel Herbarium. Tento rok mě také čeká svatba v krásné stodole Prost a nádhernou atmosféru má také Náš mlýn.

V Ostravě bych se někdy ráda podívala do Hotel Garden U Holubů nebo třeba do Resort Cattaleya. Další místa na svatbu jsou Mlýn vodníka slámy nebo Penzion Jurášek.

Koho vám můžu na svatbu doporučit

Na svatební šaty a oblek můžu jednoznačně doporučit Svatební salon SVATKA. Mají pobočky v Brně a v Uh. Hradišti a jsou to salony mojí maminky (to ale není ten hlavní důvod proč vám je doporučuju). Miluju ten styl šatů, který holky do salonů vybírají. Jako jedni z mála mají opravdu luxusní šaty, kde to půjčování dává ten pravý smysl - koupě takových šatů totiž vyjde na 50-150 tisíc a vy si můžete takhle luxusní šaty užít ve svůj den za zlomek ceny v půjčovném. Holky taky nabízí pánské obleky a mají v nabídce úžasné barvy.

Svatební líčení je další důležitou součástí příprav. Určitě vám můžu doporučit šikovné holky jako je Simona Buchtová, Nikol Mrnuštíková, PureUp Brno, Michaela Bobková (UH), Adriana Vystrčilová (UH). Na svatební účes už tak dobrý přehled nemám, ale na uherskohradišťsku krásně češe například Martina Pšurná.

Ze svatebních agentur můžu určitě doporučit Svatby podle Katy, Wedding time Velečtí (UH). Dále také šikovný Wedteam.cz nebo Zaslíbeni lásce. Pro půjčení nádherných již hotových vazeb určitě oslovte Ellie Florist.
A pokud sháníte jenom svatební koordinátory, tak můžu jednoznačně doporučit mladý pár koordinátorů "Svatby láskavě".

Do svatební výzdoby můžu ještě zařadit půjčovnu neonových nápisů Neonlove.cz kde seženete krásné nápisy a to i v českém jazyce. Neony vaši svatbu úžasně oživí a dodají i dostatek světla na večer ve venkovních prostorách.

Pokud sháníte opravdu stylový fotokoutek, zkuste mrknout třeba na Photobus Eda, který zároveň poslouží jako krásná dekorace.

Na tvorbu svatebních oznámení a jiných tiskovin vám ráda doporučím Máca grafika nebo ZuzaDesign nebo opravdu luxusní Manu Kreative.

Ze svatebních kameramanů můžu jednoznačně doporučit Marka Hořavu, je to velmi nadaný kreativec, který zachytí váš den jako film. Další velmi nadaný kameraman je také Michal Šteflovič.

Pokud sháníte stylovou hudbu k obřadu nebo ke svatební hostině, můžu určitě doporučit Weddingsax.cz, kluci mají kombinaci saxofonu a cimbálu a neskutečně válí. Na večerní párty pak můžu doporučit DJ Schafff, který rozjíždí ty největší párty v okolí, nebo třeba skvělého DJ Jardu.


Detaily